Detektivet e eger

Unknown Type

Çmimi:
Çmimi i zbritjes€11,00

Përshkrim

“Detektivët e egër" është një nga romanet më të mira dhe më të vlerësuara të shkrimtarit kilian Roberto Bolaño. Është një roman ku spikatin ngjarje dhe karaktere të ndryshme të jetës: aty gjen poetesha të humbura në shkretëtirën e Sonorës, ashtu si edhe lavire në arrati e sipër; ish-shkrimtarë të periudhës së modernizmit dhe kodosha të pangopur; mjeshtra arkitektë dhe policë të korruptuar, kameriere plot sharm dhe poetë biseksualë, ashtu si edhe avokatë, botues, neonazistë dhe të alkoolizuar.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Shikuar së fundmi