Iliada

Toena

Çmimi:
Çmimi i zbritjes€17,00

Përshkrim

Nje tjeter perkthim i kryeveprave te letersise boterore rivjen ne shqip. Kesaj radhe, poeti dhe perkthyesi i njohur Llambro Ruci ndermerr sfiden e madhe per ta shqiperuar ne nje tjeter version: Iliada është kryevepra absolute e llojit epik, lindja e së cilës është çasti themelues i gjithë traditës letrare të perëndimit.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Shikuar së fundmi