Per ke bie kembana

Ombra GVG

Çmimi:
Çmimi i zbritjes€9,00

Përshkrim

“Për kë bie kambana” si një testament psikologjik i Heminguejt, kombinon me delikatesë dy nga opsionet e njohura të tij: luftën dhe nderin personal. Kjo vepër është një vitrinë e forcës narrative. Përveçse është vepra më e pjekur e Heminguejt, ky është edhe një nga romanet më të mira të luftës së shekullit 20.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Shikuar së fundmi