Perse francezet nuk shendoshen

Minerva

Çmimi:
Çmimi i zbritjes€9,00

Përshkrim

Isbn: 978-9928-4227-8-1

Viti i botimit: 2017

Faqe: 338

 

“Libri i përsosur... Një plan për të ndërtuar një këndvështrim të shëndetshëm ndaj ushqimit dhe stërvitjes." -San Francisco Chronicle.

SHIK, BINDËS, I MENÇUR, ME HUMOR dhe fiks në kohën e duhur: libri më i mirë pa dieta, që mund t'ju ndryshojë krejtësisht mendjen si mendoni dhe jetoni. Francezet nuk shëndoshen, edhe pse shijojnë bukën, ëmbëlsirat, verën dhe vaktet me tre pjata. Duke zbuluar sekretet e thjeshta të këtij "Paradoksi Francez" - si e shijojnë ushqimin duke qëndruar elegante dhe të shëndetshme - Mireille Guiliano na paraqet një vështrim të këndshëm e frymëzues mbi shëndetin dhe të ngrënit për kohën kur jetojmë. "Një libër elegant, si për ato që mbajnë dietë, ashtu edhe për ato që duan të jetojnë shëndetshëm". -Marie Claire.

"Është e vështirë të mos gëzoheni nga një libër [për ruajtjen e peshës] që lartëson çokollatën dhe bukën dhe mbështet mençuri të tilla si "Të jetoni pa makarona? Zhdukeni këtë mendim"! -The Washington Post Book WorId.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Shikuar së fundmi